Gdzie nas znajdziesz

mapka

Certyfikacja Pelletu

 

Prowadzimy certyfikację pelletu na zgodność z normą EN ISO 17225. Certyfikat Jakości pelletu jest wystawiany na konkretny typ pelletu. O certyfikat jakości mogą ubiegać się producent lub importer pelletu.

Czego dotyczy norma EN ISO 17225?

Niniejszy dokument określa klasy jakości paliwa i specyfikacje biopaliw stałych oraz naturalnych i przetworzonych materiałów pochodzących z leśnictwa i sadownictwa; rolnictwa i ogrodnictwa; akwakultury. Poddany przetwarzaniu chemicznemu materiał nie może zawierać związków chlorowcoorganicznych ani metali ciężkich na poziomach wyższych od typowych wartości w pierwotnym materiale lub wyższych niż typowe wartości występujące w kraju jego pochodzenia.

Klasy pelletu wg normy:

Klasa A1 - pellety do kotłów, pieców, palników i kominków
Klasa A2 - pellety z większą zawartością popiołu dla kotłów posiadających dużą moc
Klasa B - pellety przemysłowe

Jak uzyskać certyfikat?

Aby uzyskać certyfikat należy przesłać zgłoszenie wraz z posiadanymi informacjami o produkcie o certyfikację za pośrednictwem poczty elektronicznej Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.ępnie otrzymają Państwo informację o kosztach certyfikacji oraz niezbędnych czynnościach jakie należy podjąć (przesłanie wymaganych dokumentów, wykonanie badań o ile klient ich nie posiada itd.) Po wykonaniu analizy zebranego materiału, oceny wyrobu i producenta, czynnościach audytowych i weryfikacyjnych zostaje wydana decyzja o przyznaniu certyfikatu. Certyfikat przesyłamy w wersji elektronicznej lub tradycyjnej papierowej na życzenie klienta.

 

1