Gdzie nas znajdziesz

mapka

29990

 

1.    Powstanie normy ISO 29990 miało na celu dokładne oraz pełne wyznaczenie wymagań jakościowych dla organizacji świadczących usługi edukacyjne i szkoleniowe, aby zapewnić ich efektywność. Norma ISO 29990 jest odpowiednio przygotowana dla działalności związanej z kształceniem, nauczaniem i szkoleniami. System zgodny z normą 29990 przyczynia się do poprawy konkurencyjności i atrakcyjności firmy świadczącej usługi szkoleniowe oraz wpływa na skuteczniejsze prowadzenie procesów dotyczących kształcenia.

Zachęcamy do uzyskania w naszej jednostce Certyfikatu ISO 29990 .
Korzyści:
Możliwość rejestracji swoich usług w Bazie Usług Rozwojowych PARP,
możliwość uzyskania dodatkowych punktów przy rejestracji w RUR (Rejestrze Usług Rozwojowych) oraz ubieganiu się o świadczenie usług dofinansowanych z funduszy unijnych
dodatkowe punkty w przetargach.

Norma ISO 29990 jest międzynarodowym standardem skierowanym do dostawców usług szkoleniowych działających w obszarze edukacji pozaszkolnej i szkoleń. Jest to norma opisująca wymagania dla systemu zarządzania jakością w pełni uwzględniająca specyfikę branży szkoleniowej. Jest to standard, który łatwo można zintegrować z systemem zarządzania jakością opartym na normie ISO 9001.
System jakości oparty na normie ISO 29990 może wdrożyć i przystąpić do certyfikacji każda firma i instytucja szkoleniowa, zarówno bardzo mała jak i te o bardziej złożonej strukturze organizacyjnej.
Certyfikacja na zgodność z normą ISO 9001 i normą ISO 29990 znalazła się w wykazie PARP dot. certyfikatów, standardów świadczących o wiarygodności świadczenia przez dany podmiot usług rozwojowych

Norma ISO 29990 kładzie szczególny nacisk na identyfikację potrzeb i oczekiwań oraz satysfakcję tzw. stron zainteresowanych, rozumianych jako:

    uczestnik szkolenia
    grupa szkoleniowa
    przedsiębiorstwo/instytucja kierująca pracowników na szkolenia lub studia
    osoby i organizacje finansujące edukację, itp.

 

 

2.    Norma ISO 29990 jest międzynarodowym systemem zarządzania jakością skierowanym dla branży szkoleniowej.

 

 3. Wdrożenie

Wdrożenie ISO 29990:2010 odbywa się w następującym porządku:

• audyt zerowy - konsultant/audytor wdrażający (zewnętrzny, wiodący) zapoznaje się z funkcjonowaniem organizacji,

• powołanie i przeszkolenie osoby, mającej pełnić funkcję Pełnomocnika ds. Systemu Zarządzania Jakością,

• przygotowanie wdrożenia na zgodność z normą: sporządzenie dokumentacji, księgi jakości, uwzględnienie procedur,

• audyt sprawdzający,

• przygotowanie do audytu certyfikującego.

 


4. Certyfikacja

Certyfikacja ISO 29990:2010 odbywa się w kilku etapach:

• audyt wstępny - audytor zewnętrzny z jednostki certyfikującej zapoznaje się z dokumentacją organizacji, w celu sprawdzenia, czy wszystkie wymagania normy zostały wdrożone,

• audytor ocenia, czy wszystkie elementy normy zostały wdrożone,

• audyt - sprawdzenie, realizacji zapisów zgodnie z wdrożoną dokumentacją, czyli zbadanie jak system funkcjonuje w rzeczywistości,

• wydanie dyspozycji o możliwości przyznania Certyfikatu.


W związku z tym, że Certyfikat ISO 29990:2010 wydawany jest na 3 lata, w drugim i w trzecim roku należy przeprowadzić audyt nadzoru. Coroczne audyty nadzoru mają na celu ciągłą optymalizację procesów. Po trzech latach przeprowadzany jest audyt recertyfikujący. Przystąpienie do tego audytu stanowi potwierdzenie długoterminowego zaangażowania organizacji w System Zarządzania Jakością.

 

JEŚLI JESTEŚ ZAINTERESOWANY CERTFIKATEM ISO 29990:2010

skontaktuj się z nami:

 

Przykładowi klienci

 

Lista klientów okazywana jest na prośbę kontrahenta.

Kontakt

  • homeEUROPEAN NOTIFICATION CENTER LTD
    Company number SC682928
  • mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • mailTen adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
  • map Registered Address Only 5 South Charlotte Street, Edinburgh EH2 4AN, Scotland
  • map+48 660 738 491        uk
  • map+ 44 744 802 02 95    uk

 

Formularz kontaktowy